Informacije o Smrsajte-zajedno

Moj lični blog o različitim metodama mršavljenja, ovdje dijelim i svoje metode i one koje ljudi preporučuju.

Genetske predispozicije za gojaznost

Genetske predispozicije za gojaznost

Ali, imajte na umu da je trudnoća savršen period za promenu vaših navika, s obzirom da sada imate dovoljno vremena i pod stalnom ste kontrolom lekara. Imajte na umu da tokom trudnoće treba da izbegavate niskokaloričnu ishranu ili konzumiranje nedovoljne količine hrane.

Stoga se za pomoć obavezno obratite vašem dijetetičaru koji će vam dati odgovarajući jelovnik sa tačno preporučenim količinama namirnica u odnosu na vašu telesnu masu i stanje u kojem se nalazite.

Ako imate problema problema sa viškom kilograma u toku vaše trudnoće, predlažemo vam da napravite izvesne izmene u izboru namirnica.

U Srbiji procenat gojaznih nadmašuje procenat mršavih ljudi. Da li je uzrok ovakve statistike genetska predispozicija ili to što se malo krećemo, ne jedemo sveže voće, povrće, žitarice i mahunarke, a ishrana nam je bazirana na industrijskoj hrani, mastima, pecivima, gaziranim sokovima, alkoholu, kafi i sl? Hajde da odgovor damo kroz jedan jednostavan primer! Dokazano je da Kinezi koji žive u SAD-u mnogo češće oboljevaju od kardiovaskularnih i drugih bolesti, nego njihovi zemljaci koji žive u Kini. Čak iako Genetske predispozicije za gojaznost koji žive u Kini dnevno unose više kalorija, mnogo su zdraviji i vitkiji od američkih Kineza. To samo znači da je besmisleno brojati kalorije jer nije važan toliko kvantitet koliko kvalitet hrane koju jedemo. Hrana Kineza koji žive genetske predispozicije za gojaznost svojoj matičnoj zemlji je mnogo bogatija vlaknima, odnosno biljnom hranom, i to je samo jedan od razloga zašto su u prednosti u odnosu na one koji su na američkom režimu ishrane. Takođe, u Kini je zdraviji način pripreme hrane.

Svoje omiljene a u ovom slučaju po vas opasne namirnice, pokušajte da zamenite drugim: Umesto Koristite Napomena Belog hleba i peciva Hleb i pecivo od integralnog brašna Sadrže biljna vlakna koja pospešuju varenje hrane i daju duži osećaj sitosti Svežeg hleba Jučerašnji hleb Poješćete znatno manje količine Mleka i mlečnih proizvoda sa visokim procentom mlečne masti Mleko i proizvode sa niskim procentom masti Smanjićete unos masti, a samim tim i sprečiti povećanje masnih naslaga Masnog mesa i suhomesnatih proizvoda goveđe, ovčije, svinjsko i iznutrica Posno pileće, teleće, jagnjeće ili juneće meso i ribu Pored smanjene količine masti, smanjićete i unos štetnog holesterola Prženog i pohovanog povrća Bareno povrće, u vidu pirea, pečeno u rerni bez masnoće - krompir u ljusci Idealna kombinacija sa jogurtom od obranog mleka ili posnim sirom Mlečnih sladoleda Voćni sladoled ne više od 1 dnevno ili voćni jogurt Imaju isti osvežavajući efekat uz manje kalorija Gaziranih sokova, alkoholnih pića i kašastih sokova sa dosta šećera Mineralnu vodu, sveže voćne sokove koje možete sami cediti bez dodatka šećera Izbegavajte gazirana i zaslađena pića i alkohol, jer sadrže previše kalorija Kolača ili torte Voćnu salatu sa vrlo malo šlaga - samo da zadovoljite želju Ne samo da ćete uneti znatno manje kalorija, već ćete svom organizmu podariti i bogatstvo vitamina Grickalice čips, smoki Suvim voćem ne više od 15 g dnevno Nutritivno vitamini i minerali dragocenije grickalice Čokoladu Kakao napitkom Sa smanjenim procentom masnoće Kandirano voće, slatko Sveže voće Manje šećera uz očuvane vitamine koji su u voćnim prerađevinama uništeni termičkom obradom Kolačiće Kašama od žitarica ovsene, pšenične, ražene pahuljice Bogatstvo biljnih vlakana, belančevina, minerala Omlet Barenim jajima ili kajganom sa dodatkom 1 kašike surutke ili mleka Manje kalorija, bogatstvo esencijalnih aminokiselina.

Evo i nekoliko smernica koje će vam pomoći:  Napadi gladi su jedan od čestih uzročnika gojaznosti. Kako bi ih sprečili u toku dana, jedite više puta i to manje obroke umesto voluminozna obroka. U svoj dnevni jelovnik obavezno ubacite i minimum dve voćne sveže voće, kompot Vodite dnevnik ishrane u kojem ćete zaspisati šta ste i u koje vreme pojeli i kako ste se osećali da li ste tada osećali glad ili ne.

Na taj način čete kontrolisati svoju ishranu i sprečiti da jedete kad niste gladni. Vodite računa o količini hrane koju unesete prilikom obedovanja. Odaćemo vam jedan od trikova: u tanjir naspite količinu hrane koju smatrate dovoljnom za jedan obrok, a sa stola sklonite posuđe sa hranom sprečićete dosipanje.

Jedite što sporije, na taj način manja količina hrane izgleda veća. Ne jedite »grickalice« između glavnih obeda doručka, ručka i večere. Umesto toga, za užine uzimajte sveže voće i povrće. Ne izbacujte pojedine namirnice iz jelovnika hleb, testenine, čokoladu Jednostavno, smanjite količinu. Ukoliko vam se javi neodoljiva želja za nekom od »zabranjenih« naminica parče torte, čokolada, gazirani napitak, čaša vina Često nam se dešava da pri njihovoj konzumaciji verujemo da možemo pojesti više, tj. Iako ste u drugom stanju, fizička aktivnost, kao što je plivanje ili šetnja, neophodni su za održavanje ili gubitak telesne težine.

Kad deca crtaju omiljene igračke Interesantne ideje za dekoraciju dečje sobe Ako pojedete biće vam žao! Bonton za decu Slatke ideje kako obući trojke Koji ste tip roditelja?

Najslađi bebci u Noći veštica Šta deca širom sveta doručkuju? Kakva mama - takva ćerka Trudničke fotografije jednog tate Sreću čine male stvari! Umetnička dela od čokolade! Porođaji širom sveta Magične staze kojima morate prošetati Sve lepote života na selu Naši bebci na snegu Oslikani trudnički stomaci Jedna je majka! Šta sve ubija spermatozoide? Najslađe fotografije mališana Ovako zaista izgleda porođaj Uzimanje matičnih ćelija iz pupčane vrpce Dečji nestašluci koji vas dovode do ludila Sjajni genetski portreti Idealne igračke za decu do 2 godine Ovako se najbolje spava!

Kako izgleda telo nakon porođaja? Najbolji tata na svetu Deset dečjih zapovesti Šta ne smete raditi posle jela? Najlepše fotografije foto konkursa Moj Deda Mraz Najinteresantnije situacije sa tatama Podsetnik za sve mame: Jednom će biti poslednji put da Gledamo tamo On je TATA MATA za uspavljivanje: Pogledajte kako sve možete uspavati bebu Nekada je najteži deo roditeljstva upravo uspavljivanje bebe, ali ne i za ovog tatu » Samo jedan od 20 muškaraca u Srbiji pegla isključivo ili češće od partnerke Jedini kućni posao u kojem pratneri ravnopravno učestvuju je kupovina » Pogledajte kako bi trudnica trebalo pravilno da veže pojas u automobilu VIDEO Pravilno vezivanje pojasa bitno i za bebu i za mamu » U svakoj petoj porodici živi dete sa poremećajem govora i jezika Oko 60 odsto predškolaca u Srbiji ne izgovara pravilno sve glasove, muca, ima problem sa ponašanjem i koncentracijom » Moj kutak Galerija Slideshow Bebac forum Informacije o newsletter-u Matične ćelije O nama Marketing Download Press Uslovi korišćenja Politika privatnosti Sve informacije i saveti na Bebac.

Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravlje svoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.

Copyright © - Bebac. Vesti Aktuelno. Trudnoća i porođaj. Dojenje i ishrana deteta. Zdrav život. Roditelji pišu. Kuća i vrt.

Ljubav i sex. Matične ćelije. Super tate. Bebac partneri. Lasersko zatezanje vagine. Bolesti i tegobe. Kako do oplodnje? Šta može da utiče na začeće? Da li sam trudna? Kada kod lekara? Šta je sterilitet? Utvrđivanje steriliteta. Uzroci steriliteta. Lečenje steriliteta. Šta je VTO? Faze vantelesne oplodnje. Metode VTO. Psihološko savetovalište. Program VTO u Srbiji. Trudnoća po nedeljama. Testovi i analize. Vodič kroz prenatalne testove.