Informacije o Smrsajte-zajedno

Moj lični blog o različitim metodama mršavljenja, ovdje dijelim i svoje metode i one koje ljudi preporučuju.

Uspjesne dijete za mrsavljenje

Uspjesne dijete za mrsavljenje

Dijeta traje 90 dana i u tom periodu možete smršavjeti kg. Želite li skinuti manje kilograma, samo ranije prekinite dijetu.

Dijeta se sastoji od četiri dana — proteinskog, škrobnog, ugljikohidratnog i voćnog dana, a čijeg slijeda se morate pridržavati. Doručak: kroz svih 90 dana doručak je isti — voće u paru 2 jabuke, 2 naranče, 2 kruške, i sl. Ručak: meso kuhano, pečeno meso  ili pripremljeno u vrećicama za pećnicu u količini 3 šnicle cca grama, šnita reženog  ili crnog kruha i salata koliko god možete pojesti.

Večera: jedite istu hranu koju ste jeli za ručak, ali isključite juhu. Ono što ste ručali, slobodno jedite i za večeru, dakle ako ste jeli meso, isto možete i večerati, a ako ste konzumirali jaja, za večer uzmite isto jaja.

Ručak: ovaj dan jedite grah, bob, grašak, mahunarke, rižu, krumpir i sl. Ručak: ručajte bilo koji oblik tijesta uz dodatak začina kečap, origano, povrće i sl. U obzir dolazi tjestenina, slano pecivo, pizza vegetariana….

Večera: dva komada kolača ili 3 kuglice obavezno jedan red čokolade za kuhanje ili kakao čokolade. Tijekom prakticiranja ove dijete jednom u mjesec dana trebate imati vodeni dan koji obavezno dolazi iza voćnog dana, a nakon njega vam slijedi opet proteinski dan. Kavu i čaj po mogućnosti bez šećera možete piti neograničeno svih dana dijete.

Možete piti i sokove, moraju biti prirodni, po mogućnosti cijeđena naranča ili limun. Poslije završene dijete možete nastaviti sa svojom uobičajenom normalnom dijetom, s tim da nastavite još slijedećih 90 dana jesti za doručak voće. Ako u ta slijedeća 3 mjeseca izgubite još 3 kilograma, znači da je došlo do promjene u metabolizmu. Važne napomene: · obavezno prakticirajte zadani raspored · moguće je promjeniti raspored obroka ali se trudite da to nije prečesto · konzumirajte hranu sa što manje šećera · hrana koja nije ograničena u jelovnicima može se jesti u neograničenim količinama · zabranjeno je preskakati obroke · izbjegavajte jesti između obroka · koristite natren i druge umjetne zaslađivače umjesto šećera · u začinima nemate ograničenja · od masnoća koristite isključivo biljna ulja, po mogućnosti ekstra djevičansko maslinovo ulje · u što većim količinama jedite sezonske salate, te jedite svježe voće i povrće · što više konzumirajte cijeđene sokove, posebno limunadu · unos tekućine nebi trebao biti manji od 2 l · nemojete gladvati jer će se stvoriti kontra efekt pri čemu nećete mršaviti.

Mediteranska dijeta nije dijeta u klasičnom smislu, riječ je o načinu ishrane baziranom na tradicionalnim jelima i pićima mediteranskih zemalja. Mediteranska prehrana je od strane brojnih znanstvenika ocjenjivanja kao jedna od najzdravijih na svijetu, a mogli bi dodati i najukusnijih.

Osim što je ukusna, mediteranska dijeta će Vam pomoći u smanjenju rizika od srčanih oboljenja i raka, snižavanju kolesterola i općenito prolongirati životni vijek. Najprisutnije namirnice, uz plodove mora,  su vlakna — koja su zastupljena u špagetima, voće, povrće te neizostavno maslinovo ulje. Učestala namirnicana na tanjurima diljem  Mediterana je i češnjak koji snizuje kolestorol i štiti Vas od raka. Ono što bi Vas moglo dodatno razveseliti  po pitanju ove dijete je umjerena prisutnost vina, koja se pokazala blagotvornom za zdravlje srca. Preporučena mjerica za muškarce je dvije čaše vina na dan, a za žene jedna čaša, uobičajno tokom ručka.

Umjeren je unos sira te jako smanjena konzumacija crvenog mesa. Svrha ove dijete nije samo gubitak kilograma već promjena životnih navika i prihvaćanje zdravijeg životnog stila kojim ćete pomoći svom tijelu da postigne i zadrži optimalnu težinu.

Ovisno o početnoj težini, muškarci prosječno izgube kilograma, a žene kilograma u prva dva tjedna. Gotovo svi gradovi u Hrvatskoj i Europi vrve brojnim fitness centrima koji neprekidno rade, a kroz velike staklene Za početak, što je celulit? Celulit je neravna koža koja se najčešće pojavljuje na bokovima i bedrima. U početku je Pilates reformer je noviji način vježbanja u Zagrebu. Djeluje istovremeno na bistriji um, te zdravije i lijepše Oni kolačići koji su neophodni za pravilno funkcioniranje webstranice nazivaju se nužni kolačići. Ova vrsta kolačića osigurava nužne sigurnosne i vizualne funkcionalnosti webstranice.

Nužni kolačići ne prikupljaju osobne podatke korisnika. Oni kolačići koji nisu nužni za pravilno funkcioniranje webstranice i koriste se u svrhu prikupljanja korisničkih podataka putem analitičkih programa, reklama i drugih dodatnih sadržaja zovu se opcionalni kolačići. Korisnički pristanak je nužan za korištenje ove vrste kolačića. Sve dijete za mršavljenje na jednom mjestu! Autor: altis. Dijeta je izraz koji opisuje praksu kontroliranog unosa tj. Sa zdravstvenog aspekta o dijetama Terapijski se pristup kod dijetatemelji na postizanju obrnute ravnoteže — smanjenju energetskoga unosa ispod razina potreba.

Takve se inačice dijeta slobodnoga izbora nazivaju modularne dijete. Dijete za mršavljnje Donosimo vam detaljni pregled dijeta koje su se pokazale kao najučinkovitije kod brzog mršavljenja. Montignacova dijeta dijeta 10 posto Atkinsova dijeta dijeta 9 kilograma medicinska dijeta dijeta sa jajima limun dijeta Montignacova dijeta Montignacova dijeta je dijeta za gubljenje viška kilograma koja je bila poularna devedesetih godina prošlog stoljeća uglavnom u Europi.

Tokom Montignacove dijete treba jesti pet puta, tri glavna obroka i dve voćne užine. U drugoj varijanti za doručak možete jesti jaja, kobasice, ribu, slaninu, šunku. Za ručak takodje postoje dve varijante: Prva koja se sastoji od proteina i masti i to bi trebala biti glavna vrsta obroka. Veliki broj stručnjaka osporio je i kritizirao Montiganacovu dijetu. Uravnotežena prehrana po Montignacovoj metodi: o Mora biti bogata bjelančevinama.

Masti: o Odaberite masti koje smanjuju opasnost od kardiovaskularnih bolesti. Ugljikohidrati: o Odaberite ugljikohidrate koji ne izazivaju previsoke koncentracije glukoze i inzulina u krvi ugljikohidrate niskoga glikemičnog indeksa.

Vlakna: o Znatno povećajte količine vlakana u prehrani; voće i povrće sirovo ili kuhano jedite za zajutrak ili uz ostale obroke. Napici: o U prvoj fazi, kad se tjelesna težina smanjuje, najbolje je piti samo vodu, osobito između obroka.