Masku nanosim jedanput tjedno, nakon što ispilingiram lice homemade pilingom čajna žličica do dvije griza, pola do 1 čajne žličice meda i malo mlijeka da se lakše razmuti. Par savjeta: a kod izrade prirodnih pripravaka izbjegavajte metalan pribor, odnosno koristite keramiku, staklo ili drvo i b kod izrade ove maske bolje je da bude rije dj a nego gušća jer će biti ugodnija na licu tih sat do dva. Zbog rijetke blatne teksture masku nanosim u slojevima utapkavanjem prstima dok se ravnomjerno ne zezeleni cijelo lice.
Nakon maske nanosim cvjetnu vodicu te hidratantnu kremu. Da citiram samu sebe nakon prve uporabe, od prije nekoliko mjeseci ,Koristila sam ga tri dana za redom kako je preporučeno u uputama.
Prvi sam dan držala samo sat vremena jer sam napravila pregustu smjesu, dok sam druga dva dana bolje odvagnula omjer vode i praha, te što se mene tiče mogla je stajati i duže od dva sata. Ovo je moje prvo iskustvo s bilo kakvom prirodnom maskom. Maska je: - fantastična . Nekoliko mjeseci nakon uporabe moji se dojmovi nisu promijenili.
Maska je i dalje efektna po pitanju neutralizacije crvenila, hidratizaciji i nahranjenosti kože kao i umirujućem efektu na bubuljice, a kožu ostavlja mekanom i glatkom. U nastavku kratka fotogalerija, a potom detaljan opis i načini uporabe preuzeti sa stranica Aromedice - link, upravo ondje sam ga i otkrila. Opisni sam dio neuobičajeno ostavila za kraj zbog opsežnosti. Fotografirajući za post uočila sam kako je valjanost proizvoda istekla s prosincem prošle godine. Obzirom da sam prah koristila otad jedno sedam, osam puta i doživjela samo pozitivne posljedice, ne bih se složila s tom tvrdnjom.
Ipak, ne preporučam ovu praksu. Sebi preporučam obraćanje pažnje i manje brainfartanja. Moderna istraživanja potvrdila su izuzetna svojstva ovog drveta pa se nim, odnosno njegovi aktivni sastojci, sve više koriste u proizvodnji kozmetike i lijekova. Zašto je nim tako čudesan?
Istraživanja su otkrila da nim sadrži alkaloide i liminoide s mnoštvom medicinskih svojstava. Jedan liminoid koji se nalazi u lišću nima gedunin koristi se u tropskim krajevima protiv malarije. Dva druga alkaloida nimbin i nimbidin imaju antivirusna i antigljivična svojstva.
Iako se u tradicionalnim ajurvedskim receptima koriste svi dijelovi tog drveta, tri su dijela od posebnog značaja — kora, listovi i ulje. Vjerojatno najčešća primjena kore nima je za čišćenje zubi. Tradicionalni način je otkinuti grančicu drveta i žvakati je. Trpka svojstva kore koristila su se protiv krvarenja desni, karijesa i lošeg zadaha mnogo prije pronalaska zubne paste. Listovi nima cijenjeni su zbog svojih antibakterijskih i antivirusnih svojstava.
Čak i danas u Indiji ljudi posipaju svježe lišće nima oko postelje pacijenata s groznicom ili gripom, te vješaju kiticu lišća ispred vrata. Zrak koji dolazi u dodir s nimovim lišćem biva pročišćen od virusa i bakterija, i pomaže dezinficirati sobu te spriječiti širenje zaraze. Čaj od nima. Odlično detoksicira organizam, čisti krv i jetru, jača imunitet, nokte i kosu, poboljšava vid, smanjuje bolove kod artritisa, reumatizma i bolove u mišićima.
Najveća je prevencija protiv dijabetesa, te kontrolira dijabetes. Da bi primjetili očekivane rezultate potrebno je piti nim barem mjesec dana. Priprema: u šalicu vruće vode stavite prstohvat praha na 4 šalice potrošite ¼ žličice i promiješajte. Njegov je okus gorak, pa možete dodati i malo meda i limunov sok. Preporučljivo je nim piti tri puta dnevno.
Prvi put u danu treba ga popiti ujutro na prazan želudac. Tako dj er liječi i loš zadah iz usta. Osviježava usnu šupljinu i javlja se lijep miris. Nakon nekoliko tjedana upotrebe zadah će nestati. Lišće nima poznato je u Ajurvedskim tekstovima zbog posjedovanja gotovo magičnog učinka na kožu.
Ono djeluje antigljivično, antiseptično i protuupalno. Učinkovito je kod tretiranja ekcema, lišajeva i akni. Otkriveno je i znanstvenim istraživanjima potvr dj eno da nim može spriječiti širenje streptokoka na površini zuba, odnosno da djeluje kao sredstvo za prevenciju karijesa, ublažava tegobe kod paradentoze i gingivitisa.
Možete ga koristiti i u kombinaciji sa nekom prirodnom pastom za zube. TIJELO Nim možete koristiti umjesto sapuna — prah pomiješajte sa vodom, namažite na tijelo i ostavite da djeluje par minuta, zatim isperite pod tušem. Osjetit ćete svježinu, a koža će biti prekrasna. Možete ga koristiti i u kombinaciji sa nekim prirodnim sapunom. KOSA Jednom tjedno stavite prah od nima na kosu, držite sata i imat ćete lijepu boju i sjaj. Možete prah nima koristiti kod svakog pranja kose, tako da ga pomješate sa nekim prirodnim šamponom. Imat ćete prekrasnu kožu i prekrasnu boju kože.
Maske za lice i ljekoviti oblozi: Prah lišća nima možete samo pomješati sa vodom ili možete napraviti mješavinu sa zelenom glinom i vodom, te koristiti kao masku za lice, oblog za ranu ili detoksikacijsko blato za cijelo tijelo. Možete staviti jednake količine nima i gline, ili omjer podesite prema osobnom naho dj enju i ukusu.
RANE 3 do 4 dana stavljajte pastu od nima nim pomoješan sa vodom i vaša će rana potpuno zacijeliti. Kod atletskog stopala i ostalih problema sa stopalima napravite jaki čaj od neema ili jednostavno stavite žlicu nima u toplu vodu i natopite stopala. Kod upale sinusa koristite otopinu neema jaki čaj od nim praha umjesto kapi za nos.
Nakapajte nos dvjema kapljicama ujutro i navečer. Općenito, svaki puta kad se kupate možete staviti 3 do 4 velike žlice nima u kadu. Ako imate alergiju na pelud, počnite piti čaj od nima na jesen i do proljeća ćete se izliječiti. Pomiješajte vodu i neem prah sa maslinovim ili kokosovim uljem te utrljajte u tjeme i kosu.
Ostavite da djeluje sat vremena.